Oficjalny serwis turystyczny Poznania i aglomeracji poznańskiej
A A+ A++
PL EN
Raporty i badania
 
Raporty i badania
Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna regularnie monitoruje stan turystyki na obszarze Metropolii Poznań. Końcowe raporty podsumowujące wiedzę zgromadzoną w tym zakresie powstają na podstawie danych z Poznańskiego Barometru Turystycznego oraz dodatkowo realizowanych badań.

Poznański Barometr Turystyczny czyli zintegrowany system monitoringu zjawisk turystycznych w Poznaniu i okolicach rozpoczął funkcjonowanie w czerwcu 2012 r. Pomysłodawcą oraz stałym konsultantem w zakresie jego funkcjonowania jest Piotr Zmyślony z Instytutu Gospodarki Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Projekt koordynowany przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną jest pierwszym i jak dotąd jedynym takim przedsięwzięciem
realizowanym w Polsce. Podmioty zaangażowane w rozwój i tworzenie lokalnych produktów turystycznych udostępniają co miesiąc dane, dzięki którym uzyskiwane są aktualne, kompleksowe i wiarygodne informacje na temat stanu turystyki w aglomeracji poznańskiej.

Partnerami projektu są punkty informacji turystycznej, obiekty noclegowe, muzea, Port Lotniczy Poznań-Ławica, Palmiarnia Poznańska, Zoo i inne atrakcje turystyczne Poznania i Metropolii Poznań.

Prezentowane raporty są wynikiem funkcjonowania Poznańskiego Barometru Turystycznego.


Pobierz raporty i badania (pdf):

Stan turystyki w Poznaniu w roku 2022
Ostatnia aktualizacja: 2024-05-08