Oficjalny serwis turystyczny Poznania i aglomeracji poznańskiej
A A+ A++
PL EN
Visit Poznań, tej!
 
Visit Poznań, tej!
Pod marką Visit Poznań wystartowała całkowicie nowa odsłona oficjalnego portalu turystycznego Poznania i okolic przygotowana przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną (PLOT). Serwis ma bazować na treściach autorskich i jest przyjazny urządzeniom mobilnym.

Poznań staje się coraz popularniejszymi celem podróży wśród turystów polskich i zagranicznych, notując w 2023 rekordowa liczbę turystów. - Notujemy nieustanne zainteresowaniem aglomeracją poznańską, które przekłada się na zainteresowanie w Internecie. Dodatkowo 80% odwiedzających nasz portal to ruch z urządzeń mobilnych - mówi Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT.  Dotychczasowa wersja portalu poznan.travel powstała ponad dziesięć lat temu i wymagała znacznych zmian w zakresie estetyki, funkcjonalności, sposobu obsługi, bezpieczeństwa, stabilności działania, uwarunkowań prawnych, zakresu gromadzonych informacji i sposobu ich prezentacji, dostosowania do urządzeń mobilnych oraz dostosowania do odbioru przez osoby ze szczególnymi potrzebami. 

Nowy serwis zyskał nową nazwą VisitPoznan.pl i oferuje zarówno informacje praktyczne, jak i opisy najważniejszych atrakcji w mieście i jego okolicach, przygotowane w wersji polskiej i angielskiej. W serwisie nie brakuje autorskich treści i zestawień atrakcyjnych dla turystów, np.  top 10 rzeczy, które musisz zrobić w Poznaniu. W tym samym wirtualnym miejscu znajdują się także informacje dotyczące turystyki biznesowej i działalności Poznań Convention Bureau, bezpłatne wydawnictwa czy informacje o działalności samej organizacji.

Portal turystyczny Visit Poznań powstał w ramach zadania publicznego pn. „Nowoczesny portal turystyczny marki Poznań (Polskiej Marki Turystycznej): aktualizacja, modernizacja i popularyzacja narzędzia online służącego promocji i informacji turystycznej” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki zgodnie z zawartą umową nr 2023/0084/2310/ UDOT/DT/BP z dnia 27 czerwca 2023 roku. 

Ważna częścią projektu realizowanego w 2023 roku przez PLOT było wykonanie sesji zdjęciowych i klipów filmowych. - Dzięki temu udokumentowano około siedemdziesięciu miejsc i atrakcji z Poznania i okolic, a materiały będą wykorzystywane przez PLOT zarówno w portalu visitpoznan.pl, jak i w promocji turystycznej - dodaje Piotr Basiński, menedżer projektu portalu Visit Poznań. 

Ostatnia aktualizacja: 2023-12-28