Oficjalny serwis turystyczny Poznania i aglomeracji poznańskiej
A A+ A++
PL EN
Poznański jarmark świąteczny wśród najlepszych w Europie
 
Poznański jarmark świąteczny wśród najlepszych w Europie
Poznański jarmark spotkał się z uznaniem europejskiej organizacji European Best Destinations. Jako jedyny w Polsce został nominowany w konkursie Best Christmas Markets. Zajął szóste miejsce pośród 20 miast z całej Europy.

Poznań w tym roku jako jedyny kandydat z Polski został nominowany do konkursu na Najlepszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Europie (European Best Christmas Market). W rywalizacji zmaga się 20 miast: Poznań, Praga, Bruksela, Wiedeń, Budapeszt, Londyn, Manchester, Montbeliard, Drezno, Ryga, Edynburg, Metz, Birmingham, Trewir, Brugia, Saranda, Krajowa, Asti-Govone, Madera, Valkenburg.
Wyróżnienia przyznawane przez European Best Destinations mają nie tylko znaczenie prestiżowe czy wizerunkowe. Wpływają też znacząco na rozwój turystyki w nominowanych i nagradzanych miastach. Organizacja ta od 2009 roku promuje kulturę i turystykę, prowadząc najchętniej odwiedzaną turystyczną stronę internetową w Europie i organizując konkursy. 

Warto przypomnieć, że Poznań już dwukrotnie został wyróżniony w konkursie European Best Christmas Markets.  W 2019 roku znalazł się dzięki głosom internautek i internautów na szóstej pozycji. Natomiast w 2020 roku aż na trzeciej – wtedy, w roku pandemii COVID-19, wybierane były najciekawsze jarmarki świąteczne, które trzeba będzie odwiedzić w 2021 roku.
Głównym pretendentem do nagrody w tym roku jest Jarmark Świąteczny na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jednak warto dodać, że siłą Poznania jest cały "pakiet" zimowych imprez pod marką "Betlejem Poznańskie". Wśród nich znajduje się organizowany od blisko dekady Jarmark Świąteczny na Placu Wolności (potrwa aż do 7 stycznia 2024 r.), a także unikatowy POZnan Ice Festival, czyli Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej. Ten ostatni zagości na ulicy Święty Marcin w weekend 8-10 grudnia 2023 roku.

Dzięki tym inicjatywom Poznań może zaproponować turystom i turystkom unikatowe zimowe atrakcje i świąteczną atmosferę, docenianą przez gości z całego świata. Zostały one docenione i Poznań zajął szóste miejsce. Szczegóły na stronie: europeanbestdestinations.com/christmas-markets.
Ostatnia aktualizacja: 2024-03-19