Oficjalny serwis turystyczny Poznania i aglomeracji poznańskiej
A A+ A++
PL EN
Michelin GUIDE 2024 rekomenduje 15 restauracji w Poznaniu
 
Michelin GUIDE 2024 rekomenduje 15 restauracji w Poznaniu
MICHELIN Guide, najbardziej prestiżowy przewodnik kulinarny na świecie, właśnie ogłosił listę poznańskich restauracji rekomendowanych przez inspektorów w roku 2024. Łącznie 15 poznańskich restauracji trafiło na karty czerwonego przewodnika! Do wyróżnionych dołączyli CUCINA, Marino Bistrot, Pasodobre i Port Sołacz. Brawo Poznań!

MICHELIN Guide najbardziej prestiżowy przewodnik kulinarny na świecie, właśnie ogłosił listę poznańskich restauracji rekomendowanych przez inspektorów w roku 2024. Łącznie 15 poznańskich restauracji trafiło na karty czerwonego przewodnika! Do stawki dołączają w tym roku CUCINA (City Park), Marino Bistrot, Pasodobre oraz Port Sołacz. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

1 GWIAZDKA MICHELIN
Restauracja MUGA
MUGA została nagrodzona przez MICHELIN GUIDE 2023 jedną gwiazdką. Tym samym jest jedną z trzech “gwiazdkowych” restauracji w Polsce i jedyną taką w Poznaniu. Szef kuchni Artur Skotarczyk oferuje dwa różne “set menu”. Do każdego z nich można domówić pairing win.

BIB GOURMAND:
Fromażeria
Fromażeria to pierwszy poznański cheese bar. Ser serwowany w kawałkach parowany jest z odpowiednimi trunkami, występuje również jako składnik dań. Zestawy degustacyjne dostępne są na miejscu i na wynos. Lokal wpisuje się w koncepcję tzw. “smart casual” (swobodnej elegancji). Restauracja otrzymała rekomendację przewodnika MICHELIN GUIDE 2023.
TU.
TU. zaprojektowano w budynku dawnego kompleksu koszarowego. Wnętrza są nowoczesne i przestronne. Elementem projektu jest skład win, zajmujący całą ścianę i rozpięty na dwóch kondygnacjach. Szef kuchni Filip Cwojdziński proponuje gościom wysmakowane dania kuchni europejskiej. Restauracja otrzymała rekomendację przewodnika MICHELIN GUIDE 2023.
SPOT. (nowość w kategorii BIB Gourmand)
SPOT. to nowoczesna, wielofunkcyjna przestrzeń. Organizuje popularne warsztaty kulinarne, wernisaże, spotkania i konferencje. Sercem SPOT jest znana wśród poznaniaków restauracja. Za budynkiem znajduje się duży, zielony ogród, idealny dla potrzeb organizacji wydarzeń plenerowych. Restauracja otrzymała rekomendację przewodnika MICHELIN GUIDE 2023.

62 Bar & Restaurant
Nowoczesna i oszczędna w formie 62 bar & restaurant serwuje dania inspirowane kuchnią polską i regionalną. W menu znajdziemy wiele lokalnych produktów w zaskakującym, autorskim wydaniu. Szef kuchni Jarek Kin zdobył wraz z zespołem rekomendację przewodnika MICHELIN GUIDE 2023.
Restauracja A NÓŻ WIDELEC
A nóż widelec to doskonała jakościowo kuchnia polska w autorskim wydaniu. Szef kuchni Michał Kuter, zdobywca wielu nagród i wyróżnień, to jedno z najważniejszych nazwisk poznańskiej gastronomii. Restauracja otrzymała rekomendację przewodnika MICHELIN GUIDE 2023.
CUCINA 88 - City Park (NOWOŚĆ)
Cucina to serce eleganckiego kompleksu City Park. W jego skład wchodzi kilka restauracji, pięciogwiazdkowy hotel i kasyno. Szefem kuchni został Bogumił Przybylak, który w 2023 roku zdobył w poprzedniej restauracji rekomendację MICHELIN GUIDE 2023. Pierwsze menu nowego szefa kuchni to dania kuchni europejskiej z mocnymi orientalnymi akcentami.
Delicja
Delicja to jedno z ostatnich miejsc w Poznaniu hołdujących klasycznej elegancji, której symbolami są ciężkie meble, białe obrusy i srebrne sztućce. Właścicielami Delicji są szefowa kuchni Agnieszka Wawrzyniak oraz Przemysław Wawrzyniak, jeden z pierwszych polskich sommelierów. Restauracja otrzymała rekomendację przewodnika MICHELIN 2023.
Marino Bistrot (NOWOŚĆ)
Marino Bistro to restauracja na poznańskich Jeżycach prowadzona przez Włocha. Nie serwuje pizzy, skupiając się na makaronach, mięsach, rybach i doskonałych owocach morza. Ambitne menu serwowane w ceglanych wnętrzach odrestaurowanej kamienicy zyskało szerokie grono stałych klientów. To także świetne miejsce na kawę i kieliszek wina.
NOOKS
Nooks to restauracja serwująca dania z owocami morza. Nieoczywiste połączenia w stylu surf & turf przypadły do gustu gościom, którzy od dnia otwarcia bardzo wysoko oceniają restaurację. Nieformalny kolorowy wystrój świetnie komponuje się z orientalnymi akcentami w menu. Restauracja otrzymała rekomendację przewodnika MICHELIN GUIDE 2023.
PASODOBRE Restaurant & Tapas Bar (NOWOŚĆ)
Pasodobre to przestronny bistro bar na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przylegająca do pawilonu nr 15 i Sali Ziemi restauracja oferuje szeroki wybór zimnych i ciepłych tapasów oraz win. W weekendy wskazana jest rezerwacja. Na teren MTP można wjechać samochodem.
Port Sołacz (NOWOŚĆ)
Park Sołacki to jeden z najbardziej malowniczych parków w centrum Poznania. W jego centralnej części zlokalizowany jest Port Sołacz czyli restauracja i niewielki hotel. Budynek po spektakularnym remoncie stał się miejscem lubianym i chętnie odwiedzanym. Restauracja czynna jest codziennie, z wyjątkiem poniedziałków, od godziny 8:00.
Papavero
Papavero to restauracją z ponad dwudziestoletnią tradycją i przez lata funkcjonowało jako restauracja włoska. Obecnie lokal serwuje dania kuchni polskiej i kuchni włoskiej. Jest przykładem miejsca, która ustala swoje menu i kierunek rozwoju w oparciu o oczekiwania stałych gości. Restauracja otrzymała rekomendację przewodnika MICHELIN GUIDE 2023.
The Time
Młyńska 12 to zdobna mieszczańska kamienica. Została przepięknie odrestaurowana i wskazywana jest jako przykład spektakularnej renowacji. Młyńska 12 stała się symbolem elegancji. Sercem kompleksu jest restauracja The Time, serwująca dania kuchni polskiej i europejskiej. Restauracja otrzymała rekomendację przewodnika MICHELIN GUIDE 2023.
Zen On
ZENON serwuje dania kuchni japońskiej i specjalizuje się w udonie. To rodzaj grubego, miękkiego japońskiego makaronu zrobionego z mąki pszennej. Jest przeważnie podawany na gorąco w bulionie. Do udonu dodaje się warzywa, mięsa i wiele innych, zależnych od upodobań dodatków. Restauracja otrzymała rekomendację przewodnika MICHELIN GUIDE 2023.

Zapraszamy do Poznania! Poznań to nie tylko restauracje wyróżnione w dniu dzisiejszym. To także setki barów, restauracji i kawiarni, które skradną Wam serca już przy pierwszej wizycie i staną się pretekstem do wielu powrotów do Poznania.

Gratulujemy również szefom kuchni i restauratorom z Gdańska, Krakowa i Warszawy, których praca znalazła uznanie inspektorów przewodnika Michelin. Brawo Polska!
Ostatnia aktualizacja: 2024-07-12