Kokoryczowe Wzgórze to położony na północnych rubieżach Poznania ogólnodostępny park na jednym z najbardziej okazałych wzniesień w mieście. Niegdyś teren należał do zamożnej rodziny von Treskov. W lutym wzgórze pokrywa się żółtym dywanem kwitnących ranników zimowych - zwiastunów wiosny. W kolejnych miesiącach ich miejsce zajmują inne kwiaty - zawilce, fiołki, przylaszczki oraz kokorycze, od których pochodzi nazwa wzgórza.
Na Kokoryczowe Wzgórze prowadzi ścieżka obok zniszczonego pałacu dawnych właścicieli i współczesnej drewnianej instalacji artystycznej. Dawny park przecinają liczne alejki, przy których stoją tablice edukacyjne ścieżki przyrodniczej "W poszukiwaniu zielonej energii", uzupełnione o turystyczną grę terenową. W centralnym punkcie, na szczycie wzniesienia wzniesiono romantyczne ruiny, a na jednym ze zboczy ulokowano niewielką nekropolię dawnych niemieckich właścicieli. Drugie wzgórze parku, zwane Krzyżową Górą to miejsce, gdzie przed laty stanęły owiane legendami okazałe głazy narzutowe. Pomiędzy wzniesieniami przepływa strumień spiętrzony w dwa niewielkie stawy, nad którymi rosną pomnikowe platany.
Za projektanta parku na Kokoryczowym Wzgórzu uważa się samego Piotra Lenné, twórcę ogrodów królewskich w Poczdamie. Niegdyś posiadłość tworzyła oś widokową z pałacem w Owińskach, główną siedzibą rodu von Treskov. Obecnie z niektórych miejsc parku nadal widoczna jest kopuła owińskiego klasztoru pocysterskiego na drugim brzegu Warty.
Park w Radojewie to doskonały punkt wypadowy na dłuższy spacer w kierunku Łysego Młyna albo kładki pieszo-rowerowej przez Wartę w Owińskach. W pobliżu przebiegają szlaki rowerowe: Pierścień Rowerowy dookoła Poznania i Nadwarciański Szlak Rowerowy, a Radojewo z pobliskim Łysym Młynem i Biedruskiem łączy bezpieczna droga rowerowa.