Oficjalny serwis turystyczny Poznania i aglomeracji poznańskiej
A A+ A++
PL EN
Kalendarz wydarzeń biznesowych
 
Kalendarz wydarzeń biznesowych
Kalendarz wydarzeń Poznań Convention Bureau w formie wygodnej listy. Sprawdź co się dzieje w Poznaniu i znajdź idealny termin dla siebie,

2024

Styczeń

​IBEC ma na celu zapewnienie forum do dyskusji między naukowcami i praktykami. Organizatorzy międzynarodowej konferencji zapraszają do zaprezentowania artykułów teoretycznych, empirycznych i studiów przypadków dotyczących Bankowości i Finansów, Zarządzania i Marketingu oraz Rachunkowości i Zrównoważonego Rozwoju.
 
Planowana liczba uczestników: 50 - 75
Miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Najważniejsze wydarzenie dla branży rolniczej, podczas której prezentowane są nowości produktowe, światowe agro premiery oraz innowacyjny sprzęt rolniczy na nadchodzący nowy sezon. Oferta wystawców skoncentruje się w szczególności na trendach i nowościach produktowych, a wśród zwiedzających nie zabraknie czołowych przedstawicieli branżowych z Polski i zagranicy.
 
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

To właśnie na BUDMIE ma miejsce integracja międzynarodowego środowiska budowlanego, której towarzyszy niezwykła energia bezpośrednich relacji oraz gwar biznesowych rozmów, a kilkuset producentów z niemal całego świata rokrocznie prezentuje najnowsze rozwiązania dla budownictwa.
 
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Targi INTERMASZ oraz INFRATEC to prezentacja najnowszych propozycji producentów i dystrybutorów maszyn, sprzętu specjalistycznego i pomocniczego na placu budowy, części peryferyjnych i zamiennych, a także rozwiązań dla budownictwa infrastrukturalnego. Swoją ofertę prezentuje kilkadziesiąt znanych i cenionych na rynku marek! To obowiązkowy punkt programu dla każdego operatora maszyn budowlanych!
 
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie


Luty


Umiędzynarodowienie jest jednym z najważniejszych elementów rozwoju  szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce. Wymiana dobrymi praktykami i pomysłami, nawiązanie relacji oraz otwarta dyskusja liderów o wyzwaniach i trudnościach  są  czynnikami postępu w zakresie internacjonalizacji. Wspaniałą platformą dla takiej wymiany doświadczeń, a także podsumowania i analizy realizowanych działań, jest konferencja "Studenci zagraniczni w Polsce".
 
Miejsce: Politechnika Poznańska

Targi MEBLE POLSKA to największe biznesowe spotkanie branży meblarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej i jedno z najskuteczniejszych narzędzi promocji eksportu polskiej produkcji meblowej.
 
Planowana liczba uczestników: ok. 14 000
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

To ważne spotkanie branży wnętrzarskiej i dekoracyjnej: producentów, importerów, dystrybutorów i hurtowników artykułów do dekoracji i aranżacji wnętrz. HOME DECOR stanowi również przestrzeń do nawiązywania relacji między producentami i dystrybutorami a blogerami, projektantami i architektami wnętrz.
 
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Planowana liczba uczestników: 150 - 200


Marzec


Wielkie emocje, najlepszy sprzęt, rozmowy z autorytetami – Targi RYBOMANIA to jedyne w swoim rodzaju spotkanie profesjonalistów i pasjonatów wędkarstwa. To właśnie tutaj prezentowane są nowości produktowe na nadchodzące miesiące.
 
Planowana liczba uczestników: ok. 22 500
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Innowacyjny projekt promujący globalny rozwój przemysłu 4.0, organizowany przez zespół największych targów tej branży ITM Industry Europe. Przedsięwzięcie dostarcza wiedzy na temat najnowszych trendów w tym sektorze.
 
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Planowana liczba uczestników: 100 osób w wersji stacjonarnej (konferencja odbywa się hybrydowo, także w formule online, łącznie około 500-600 uczestników)

Przez 3 dni w jednym miejscu znajdziesz cały przekrój wydawców - zarówno największych i znanych, jak i niszowych, publikujących ambitne książki autorów z Polski i zagranicy. 
 
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

To tutaj przez trzy dni prezentowana jest oferta szkół publicznych i niepublicznych na każdym poziomie nauczania, w tym uczelni wyższych oraz centrów edukacyjnych.
 
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Konferencja ma na celu przedstawienie najważniejszych i najbardziej aktualnych problemów dotyczących stwardnienia rozsianego i chorób pokrewnych, ze szczególnym naciskiem położonym na aspekty najpraktyczniejsze.


Planowana liczba uczestników: 2 000 - 2 500
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

 
LABS EXPO to doskonała okazja do zaprezentowania swojej oferty przez uczestników rynku zarówno z Polski, jak z Europy, wymiany poglądów i doświadczeń oraz nawiązywania nowych kontaktów biznesowych.

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

 
​Podczas organizowanych w cyklu dwuletnim Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED zostaną zaprezentowane oferty producentów oraz dostawców aparatury i instrumentów medycznych, wyposażenia szpitali, klinik i gabinetów medycznych, a także sprzęt laboratoryjny i rehabilitacyjny. 
 
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Podczas tego wydarzenia zbierają się pasjonaci łowiectwa, strzelectwa, militariów i survivalu, którzy tworzą niezwykle energiczną społeczność, a relacje są dla nich równie ważne, jak rozwijanie swoich pasji.
 
Planowana liczba uczestników: ok. 14 000
Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie


Kwiecień

 
 
 • 4 - 7 kwietnia TTM Targi Techniki Motoryzacyjnej 2024

 • Targi Techniki Motoryzacyjnej to największe i najważniejsze w tej części Europy wydarzenie skierowane do właścicieli i pracowników warsztatów samochodowych (mechaników i elektryków), stacji obsługi i kontroli pojazdów, myjni samochodowych, rzeczoznawców i diagnostów, sklepów i hurtowni części i wyposażenia warsztatów, komisów i wypożyczalni, zarządców flot pojazdów, firm transportowych i wszystkich, którzy w swojej codziennej pracy potrzebują specjalistycznego sprzętu z zakresu techniki motoryzacyjnej.

  Planowana liczba uczestników: ok. 18 000
  Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

  ​Poznań Motor Show to najważniejsze targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej. Od wielu lat dostarczamy niezapomnianych emocji dziesiątkom tysięcy zwiedzających, którzy każdego roku odwiedzają Międzynarodowe Targi Poznańskie.
   
  Planowana liczba uczestników: ok. 100 000
  Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

  ​Jeden z największych półmaratonów w Polsce.

  Targi GREENPOWER gromadzą w jednym miejscu i czasie przedstawicieli wszystkich sektorów odnawialnych źródeł energii. To doskonała okazja, by poznać rynkowe tendencje, wymienić praktyczne spostrzeżenia, dowiedzieć się przed jakimi wyzwaniami i możliwościami stoi branża.
   
  Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

  Jedno z najważniejszych w Polsce wydarzeń od lat gromadzące w Poznaniu polską i zagraniczną branżę energetyczną. Zakres tematyczny obejmuje szeroką gamę zagadnień związanych z energetyką przemysłową, ale również systemami automatyki, sterowania oraz instalacji niskiego napięcia. Wśród zwiedzających targi są przedstawiciele grup energetycznych, zakładów przemysłowych, firm i hurtowni elektrotechnicznych.
   
  Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

  Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE to największe spotkanie branży instalacyjnej w Polsce.
   
  Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

  Międzynarodowe Targi  Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO to największe targi branży BHP w Europie Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie organizowane w cyklu dwuletnim jest okazją do prezentacji najnowszych dokonań polskich i zagranicznych producentów sprzętu i wyposażenia służącego bezpieczeństwu, ochronie zdrowia i pracy. Targi Sawo są również idealną przestrzenią dla przedstawienia zaawansowanych  technologii wykorzystywanych w ratownictwie specjalistycznym i w branży BHP.
   
  Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

  Securex to największe wydarzenie biznesowe dla branży zabezpieczeń w Środkowo-Wschodniej Europie. To tutaj swój asortyment prezentują liderzy rynku oraz firmy wyspecjalizowane w tworzeniu systemów zabezpieczeń dla poszczególnych sektorów. Zakres tematyczny obejmuje zagadnienia bezpieczeństwa budynków, osób, mienia i cyberprzestrzeni. 
   
  Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

  Pierwsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi i konferencje w całości poświęcone technologiom wodorowym.

  Planowana liczba uczestników: 3000
  Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie


  Maj


  W trakcie paneli dyskusyjnych, prezentacji i sesji warsztatowych będzie okazja zobaczyć, co aktualnie w logistyce piszczy oraz jak wygląda perspektywa logistyki jutra.

  Celem konferencji MANUFACTURING jest przegląd stanu wiedzy, prezentacja wyników prac naukowych, wdrożeń i innowacji, a także stworzenie międzynarodowego forum upowszechniania i wymiany doświadczeń w zakresie projektowania i budowy maszyn, technologii wytwarzania, metrologii, szybkiego prototypowania i wirtualnej rzeczywistości oraz zarządzania i kierowania produkcją.
   
  Miejsce: Politechnika Poznańska

  Jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń gospodarczo-technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym udział biorą topowi managerowie z największych globalnych firm, decydenci polityczni, wybitni naukowcy oraz światowej klasy eksperci oraz mówcy.
   
  Planowana liczba uczestników: ok. 5 000

  Planowana liczba uczestników: 200

  Planowana liczba uczestników: ok. 2 500


  Czerwiec  Nowoczesność, otwartość na zmiany, innowacyjna logistyka to targi Modernlog. ITM pozwala na ekspozycję produktów i przedstawienie możliwości branży logistyki, transportu, magazynowania w międzynarodowym gronie.
   
  Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

  Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING to wydarzenie, które pozwala na swobodną wymianę kontaktów między zleceniodawcami przemysłowymi i podwykonawcami. To tutaj najłatwiej zdobyć nowe zlecenia branżowe, kontakty do przedsiębiorców oraz producentów.
   
  Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

  ITM INDUSTRY EUROPE to wiodące w tej części Europy targi kompleksowo prezentujące międzynarodową ofertę zgodną z ideą przemysłu 4.0. Wydarzenie od lat jest kluczowym miejscem spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów sektora innowacji.
   
  Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

  ​Wydarzenie skoncentrowane na wymianie  poglądów oraz prezentacji osiągnięć naukowych osób działających w dziedzinie medycyny nuklearnej.
   
  Planowana liczba uczestników: 500
  Miejsce: Novotel Poznań Centrum

  Nadrzędnym celem Kongresu jest przegląd aktualnej tematyki badawczej oraz integracja środowiska polskich geologów. Tym samym jest to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania i dyskusji wyników najnowszych badań, w tym tych kluczowych dla rozwoju polskiej geologii i gospodarki.
   
  Planowana liczba uczestników: 200 - 400

  Festiwal Fantastyki Pyrkon to jedyne tego rodzaju wydarzenie w Polsce. W najbliższej edycji przygotujemy specjalnie dla Was dziesiątki sal wypełnionych warsztatami, wykładami, wystawami, konkursami i pokazami cosplay, ogromne hale wystawiennicze z książkami, komiksami, odzieżą, gadżetami i wszystkim, co kochają geeki.
   
  Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

  Planowana liczba uczestników: ok. 2 000

  Spotkanie z bibliotekarzami szkół wyższych, pracujących na różnych stanowiskach, którzy na co dzień uczestniczą w wielu procesach informacyjno-bibliotecznych.
   
  Planowana liczba uczestników: 200


  Lipiec


  Konferencje CADAAD mają na celu promowanie aktualnych kierunków i nowych osiągnięć w interdyscyplinarnych badaniach z krytycznie dyskursywnej perspektywy.
   
  Planowana liczba uczestników: 200 - 250
  Miejsce: Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu


  Wrzesień


  Szereg wykładów plenarnych prezentowanych przez wybitnych naukowców, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie, poprzez oddzielne sekcje poświęcone poszczególnym gałęziom językoznawstwa i strumieniom fokusowym związanym z tematami specjalnymi. Motywem przewodnim Kongresu 2024 jest: Języki - Społeczności - Technologie.
   
  Planowana liczba uczestników: 800 - 1000
  Miejsce: Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

  DREMA to prestiżowa przestrzeń do prezentacji technologii jutra i rozwiązań dedykowanych obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu oraz energii z drewna, których uzupełnieniem są maszyny do rozkroju i szycia tkanin, komponenty do produkcji mebli oraz akcesoria meblowe, jak również kleje i lakiery.
   
  Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie


  Październik


  Największe targi gier i multimediów w Europie Środkowo-Wschodniej.
   
  Planowana liczba uczestników: ok. 50 000
  Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie


  Planowane


  ​Jeden z największych maratonów w Polsce.

   Planowana liczba uczestników: ok. 4 100

  CAVALIADA to międzynarodowe zawody jeździeckie, w ramach których rywalizują ze sobą zawodnicy czterech konkurencji jeździeckich: skoków przez przeszkody, powożenia, WKKW i ujeżdżenia.
   
  ​Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

   

  Medyczne

  • II Konferencja Dialogi Wakcynologiczne 24 lutego 2024  Planowana liczba uczestników: 150 - 200
  • 16 edycja Konferencji ZDROWE KOŚCI I STAWY  7 - 9 marca 2024  
   Planowana liczba uczestników: 100 osób w wersji stacjonarnej ( łącznie około 500-600 uczestników)
  • TOP MEDICAL TRENDS 2024  15 - 17 marca 2024  
   Planowana liczba uczestników: 2 000 - 2 500
  • Ginekologia i Położnictwo Nowe Trendy 2024 17 - 18 maja 2024  
   Planowana liczba uczestników: 200

  Kongresy i konferencje

  • IBEC International Business & Economy Conference  3 - 5 stycznia 2024   
   Planowana liczba uczestników: 50 - 75
   International Congress of Linguists 8 - 14 września 2024  Planowana liczba uczestników: 800 - 1 000
  • II Konferencja Dialogi Wakcynologiczne  24 lutego 2024  Planowana liczba uczestników: 150 - 200
  • 16 edycja Konferencji ZDROWE KOŚCI I STAWY  7 - 9 marca 2024  
   Planowana liczba uczestników: 100 osób w wersji stacjonarnej ( łącznie około 500-600 uczestników)
  • TOP MEDICAL TRENDS 2024  15 - 17 marca 2024  
   Planowana liczba uczestników: 2 000 - 2 500
  • 17. edycja Polskiego Kongresu Logistycznego LOGISTICS  7–9 maja 2024 
  • International Scientific - Technical Conference MANUFACTURING 2024  14-16 maja 2024
  • impact’2024  15 - 16 maja 2024  
   Planowana liczba uczestników: ok. 5 000
  • XVIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej  6 - 8 czerwca 2024  
   Planowana liczba uczestników: 500
  • IV Polski Kongres Geologiczny  11 – 13 czerwca 2024
  • II Kongres Bibliotek Szkół Wyższych  18 - 20 czerwca 2024  Planowana liczba uczestników: 200
  • Critical Approaches to Discourse Analysis Across Disciplines (CADAAD)  10 - 12 lipca 2024  
   Planowana liczba uczestników: 200 - 250
  • International Congress of Linguists 8 - 14 września 2024  Planowana liczba uczestników: 800 - 1 000

  Sportowe

  • 16. Poznań Półmaraton 14 kwietnia 2024
  • Puchar Świata w kajakarstwie  23 - 26 maja 2024
  • Puchar Świata w wioślarstwie  14 - 16 czerwca 2024
  • 23. Poznań Maraton
  • CAVALIADA  

  Ważna wydarzenia miejskie

  • Imieniny ulicy Św Marcin / Święto Niepodległości 11 listopada 2024
  • Betlejem Poznańskie i Jarmark Świąteczny na Targach koniec listopada - 22 grudnia 2024
  Ostatnia aktualizacja: 2024-02-01