Oficjalny serwis turystyczny Poznania i aglomeracji poznańskiej
A A+ A++
PL EN
Jak dotrzeć do Poznania
 
Jak dotrzeć do Poznania
Do Poznania można dotrzeć różnymi środkami transportu - dogodne połączenia oferuje tak kolej jak i linie lotnicze.

Pociągiem

Poznań ma dogodne codzienne połączenia kolejowe ze wszystkimi większymi miastami kraju, a także z częścią ważniejszych miast w Europie. Wszystkie pociągi przyjeżdżające do Poznania zatrzymują się na dworcu Poznań Główny. Nowy budynek dworca kolejowego jest zintegrowany z dworcem autobusowym.

Dworzec kolejowy wznosi się nad peronami 1, 2 i 3, z których do kas biletowych można się dostać schodami, windą lub schodami ruchomymi. Do budynku można wejść również od strony Mostu Dworcowego, gdzie znajduje się przystanek tramwajowy Poznań Główny, a także przechodząc przez galerię handlową Avenida.  W halach dworca znajdują się sklepy, kawiarnie, bary fast food, bankomaty oraz punkt informacji turystycznej.

Z kolei tzw. Dworzec Zachodni, znajdujący się na ul. Głogowskiej, naprzeciwko Międzynarodowych Targów Poznańskich, jest połączony ze wszystkimi peronami przejściem podziemnym, którym dochodzi się także do nowego przystanku PST (Poznańskiego Szybkiego Tramwaju).

Do ścisłego centrum miasta lub do innych jego części można się stąd dostać tramwajem lub autobusem - przystanki tramwajowe znajdują się na ul. Głogowskiej obok Dworca Zachodniego oraz na moście, sto metrów od wejścia do dworca. Przy peronie 1 znajdują się przystanki autobusów miejskich linii 159 (linia na lotnisko), 168. Nocą podjeżdżają tu również linie nocne. Aby przejść stąd na przystanek tramwajowy należy dostać się schodami lub windą na Most Dworcowy.

Przy wyjściu z Hali Głównej i z Dworca Zachodniego znajdują się postoje TAXI.


Rozkład jazdy Kolei Wielkopolskich (przewoźnik regionalny)


Samolotem

Międzynarodowy Port Lotniczy Poznań-Ławica położony jest 7 kilometrów od centrum miasta, przy trasie prowadzącej bezpośrednio do najważniejszych punktów w mieście oraz do Berlina i Warszawy. Lotnisko oferuje bezpośrednie połączenia z największymi hubami lotniczymi, dlatego do Poznania można dotrzeć wygodnie z każdego miejsca na świecie. Oferta regularnych lotów do Poznania zawiera ponad 30 bezpośrednich połączeń z miastami w Europie i Azji.

Na lotnisku pasażerowie mają do dyspozycji klimatyzowane, przestronne sale odlotów i przylotów, biura podróży, elegancką restaurację, bary, banki, sklepy, punkty wynajmu samochodów oraz punkt Informacji Turystycznej. 

 Centrum Poznania połączone jest dogodnie z lotniskiem Poznań-Ławica miejskimi liniami autobusowymi dziennymi (numer 159 - do Dworca PKP oraz 148) oraz nocną (numer 222). Do miasta można dojechać także taksówkami, znajdującymi się zaraz przy terminalu. Przejazd trwa ok. 15 minut. Średnia cena kursu do centrum wynosi ok. 30 złotych. W godzinach nocnych (22:00-6:00), niedziele oraz święta opłata może różnić się od podanej i być wyższa o ok. 30%.


Autobusem

Dworzec autobusowy Poznań Główny znajduje się przy ul. Stanisława Matyi 2 w Poznaniu, obok dworca kolejowego. Naprzeciwko dworca znajduje się przystanek tramwajowy Poznań Główny.

Dworzec autobusowy Poznań Główny obsługuje ruch krajowy i międzynarodowy. Dworzec jest dostępny przez całą dobę. Kasy biletowe są czynne od poniedziałku do piątku (oprócz świąt) w godz. od 7:00 do 20:00, natomiast w soboty, niedziele i święta w godz. od 8:00 do 19:00. Kasy biletowe sprzedają bilety zarówno w komunikacji krajowej, jak i międzynarodowej.


Na terenie dworca funkcjonuje Centrum Informacji Pasażerskiej, czynne od poniedziałku do piątku (oprócz świąt) w godz. od 9:00 do 17:00, w soboty, niedziele (oprócz świąt) w godz. od 10:00 do 19:00. 

Na dworcu dostępne są również: poczekalnia 24h, przechowalnia bagażu, automaty z napojami i z przekąskami, kantor wymiany walut oraz toalety.

Dworzec wyposażony jest w wizualny system informacji o przyjazdach i odjazdach autobusów. Informację o rozkładzie jazdy autobusów PKS, Flixbus i innych przewoźników, realizujących przewozy krajowe i międzynarodowe można uzyskać:

- w Centrum Informacji Pasażerskiej osobiście lub telefonicznie pod nr tel.: +48 61 415 86 90 lub +48 695 823 515, oraz poprzez kontakt mailowy: kontakt@dworzecautobusowy.poznan.pl w godzinach pracy CIP,
- dzwoniąc na INFOLINIĘ 24h pod nr tel.: +48 703 30 32 96 (koszt połączenia 1,69 zł netto tj. 2,08 zł brutto za pełną minutę),
- na stronie internetowej dworca (na stronie głównej, klikając w ikonkę „Rozkład jazdy”).

 Więcej informacji, w tym zakup biletów online >> www.dworzecautobusowy.poznan.pl
Ostatnia aktualizacja: 2024-02-19