Oficjalny serwis turystyczny Poznania i aglomeracji poznańskiej
A A+ A++
PL EN
Gdzie zobaczyć poznańskie manule?
 
Gdzie zobaczyć poznańskie manule?
Poznańskie dzikie koty stepowe czyli manule mają swoje pięć minut. Najpierw na światowe salony wkroczył Magellan, teraz na każdym rogu mówi się o manulu Mania. A wiecie, że naszych kocich celebrytów możecie odwiedzać codziennie w poznańskim ZOO?

Poznańskie manule z Nowego ZOO ogólnoświatową sławę zyskały w 2023 roku. To wówczas w internetowym głosowaniu tytuł Manul World Cup '23 zdobył Magellan. Tegoroczna edycja pucharu wywoływała wielkie emocje, a manul Mania czyli mama Magellana pokonywała kolejnych konkurentów w internetowych zmaganiach w portalu X (dawniej Twitter). 

Manul Magellan

Manul Mania

W ogólnopolskiej kampanii agitującej na rzecz Mani prym wiódł niezawodny Make Life Harder. Niestety organizatorzy plebiscytu z niezrozumiałych przyczyn zdyskwalifikowali poznańskiego manula w półfinale, co zaowocowało wybuchem potężnej afery - "Maniagate". W efekcie poznańskimi manulami żyje cały polski Internet, a dyskwalifikacja wywołuje więcej kontrowersji niż nieuznana bramka dla FC Barcelony w niedawnym El Clasico.

Kto na tej aferze może zyskać najbardziej? Oby poznańskie manule! A te możecie odwiedzać codziennie w poznańskim Nowym ZOO.
Manuli mieszka u nas w sumie 6. Rodzice to Borys zwany Bigiem i słynna już Mania oraz ich dzieci: Magellan (najpiękniejszy manul roku 2023), Bożenka, Nike i Pluton.

I tu mega niespodzianka i pomysł na majówkę! Od 27 kwietnia do 5 maja o godzinie 15 pracownicy ZOO będą opowiadać o manulach przy wybiegu Mani i Bożenki. 

Oto mapka poznańskiego ZOO z zaznaczonym miejsce wybiegu poznańskich manuli:


Nowe ZOO w Poznaniu znajduje się w Poznaniu przy ulicy Krańcowej 81, o tej porze roku czynne jest codziennie od 9 do 19. Więcej informacji i ceny biletów znajdziecie na oficjalnej stronie Nowego Zoo.
Ostatnia aktualizacja: 2024-05-29