Oficjalny serwis turystyczny Poznania i aglomeracji poznańskiej
A A+ A++
PL EN
Dlaczego Poznań?
 
Dlaczego Poznań?
Poznań. Miasto silnej gospodarki, wiodący ośrodek turystyki biznesowej, kompaktowe i pełne możliwości. W kilkunastu punktach odpowiemy na pytanie dlaczego to właśnie Poznań jest najlepszym miejscem na zorganizowanie Twojego wydarzenia!

Położenie geograficzne, dojazd

W Poznaniu, leżącym dokładnie w połowie szlaku łączącego Berlin i Warszawę, krzyżują się drogi o randze krajowej i międzynarodowej. Można tu dojechać autobusem lub samochodem: autostradą A2, drogami krajowymi nr 92 (wschód - zachód) oraz nr 11 (północ - południe). 
Poznań jest też dużym węzłem kolejowym. Docierają tu pociągi z całego kraju i z zagranicy. Podróż z Berlina trwa ok. 3 godzin. Wszystkie pociągi zatrzymują się na dworcu Poznań Główny położonym w centrum miasta. Łatwo stąd dotrzeć do dowolnego punktu w mieście.

Dostępność połączeń kolejowych z Poznania łatwo sprawdzisz na stronie www.rozklad-pkp.pl.

Poznański Port Lotniczy Ławica oferuje bezpośrednie połączenia lotnicze łącznie z 30* miastami w Europie i Azji. Znajdują się wśród nich lotniska zaliczane do grupy najważniejszych hubów w międzynarodowej siatce połączeń, takie jak: Frankfurt (nad Menem), Monachium, Kopenhaga, Warszawa, Londyn, Barcelona, Madryt, Sztokholm, Oslo.

 
* Rozkład poszczególnych połączeń może ulec zmianie. Sprawdź aktualne połączenia lotnicze z Poznania na www.airport-poznan.com.plKompaktowe miasto

Tym co wyróżnia Poznań spośród innych europejskich metropolii jest jego kompaktowość. Oznacza to, że z lotniska do centrum miasta jest niecałe 7 km, a cała główna baza hotelowa w tym Poznań Congress Center i Dworzec Kolejowy znajdują się w zasięgu krótkiego spaceru. Warto dodać, że za taksówkę z lotniska zapłacimy jedynie od 3 do 7 Euro!

 

Baza hotelowa

Baza hotelowa w Poznaniu oferuje możliwości noclegu w każdej kategorii cenowej i doskonałe zaplecze konferencyjne. Można skorzystać z oferty dużego hotelu renomowanej sieci w centrum lub bardziej kameralnego, malowniczo położonego obiektu dalej od śródmieścia. Warto też dokonać rezerwacji pokoju w jednym z historycznych dworów i pałaców, z których słynie Region Wielkopolski, bądź w kompleksie nad pobliskimi jeziorami. Każdy z obiektów dysponuje zapleczem konferencyjnym, co stwarza szerokie możliwości doboru oferty do preferencji organizatora wydarzenia.

Międzynarodowe sieci hotelowe w Poznaniu:

 • Mariott International: Sheraton Hotel Poznań *****, Moxy Poznań Airport ***
 • AccorHotels: Hotel Novotel Poznań Centrum **** , Hotel Mercure Poznań Centrum **** , Ibis Poznań Centrum **
 • Hilton Worldwide: Hampton by Hilton Poznań Old Town ***
 • Radisson Hotel Group: Park Inn by Radisson Poznan ****
 • Andersia Hotel & Spa Poznan, a member of Radisson Individuals ****
 • NH Hotel Group: Hotel NH Poznań ****

Liczba miejsc w hotelach w Poznaniu:

 • 5 gwiazdkowe - 2 hotele / 546 miejsc / 268 pokoi
 • 4 gwiazdkowe - 17 hoteli / 3373 miejsc / 1651 pokoi
 • 3 gwiazdkowe - 34 / 3810 miejsc / 2142 pokoi
 • 2 gwiazdkowe - 9 / 830 miejsc / 510 pokoi
 • 1 gwiazdkowe - 3 / 114 miejsc / 51 pokoi 
 • Bez kategorii: 9 / 338 miejsc / 186 pokoi

  Treść paragrafu

 Łącznie (stan na marzec 2022): 

 • 75 hoteli
 • 4808 pokoi 
 • 9011 miejsc


Transport miejski

Poznań oferuje rozbudowaną sieć komunikacyjną obejmującą linie tramwajowe i autobusowe obsługiwane przez nowoczesny tabor. Funkcjonując według rozkładu dziennego oraz nocnego z podziałem na dni powszednie, soboty i dni świąteczne, komunikacja miejska jest najbardziej efektywnym sposobem przemieszczania się w obrębie centrum miasta. Osobom goszczącym w Poznaniu podróż ułatwia elektroniczny system informacyjny z komunikatem głosowym, w który wyposażone są pojazdy komunikacji miejskiej.


Dla organizatorów kongresów i konferencji przewidziane są specjalne pakiety na przejazdy komunikacją miejską. Szczegółowych informacji udziela Poznań Convention Bureau -> pcb@plot.poznan.plGastronomia

Poznań to miasto z sukcesami aspirujące do miana kulinarnej stolicy Polski. Istnieje tu ponad pół tysiąca obiektów gastronomicznych, a ich liczba cały czas się zmienia. Nawet najbardziej wytrwali poszukiwacze gastronomicznych doznań nie znają ich wszystkich a każdy dzień to okazja do nowych odkryć. Nasze rekomendacje stanowią drobny wycinek tej bogatej i doskonałej jakościowo oferty zaczynając od wyśmienitej kuchni regionalnej, poprzez elegancką kolację na sushi i burgerach kończąc.Miasto konferencji i kongresów

Poznań to miasto chętnie wybierane przez stowarzyszenia do organizacji międzynarodowych spotkań. Stolica Wielkopolski wygrywa przede wszystkim dzięki dużym możliwościom centrum kongresowego Poznań Congress Center, które umożliwia organizację konferencji i eventów dla blisko 20 000 osób. Obiekt położony jest na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w bliskiej odległości do lotniska, hoteli i wielu ofert kulturalnych i gastronomicznych Starego Miasta. Organizatorzy często podkreślają historyczną wartość Poznania jako jednego z najstarszych miast w Polsce a jednocześnie niedrogiego miasta uniwersyteckiego, w którym jedna czwarta populacji to studenci. Duże znaczenie ma również silna, międzynarodowa pozycja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Dobra komunikacja lotnicza z miastami takimi jak Kopenhaga, Frankfurt czy Amsterdam oraz połączenia kolejowe i autostradowe to kolejne atuty Poznania doceniane przez międzynarodowe stowarzyszenia.


Wybrane wydarzenia zorganizowane w Poznaniu na przestrzeni ostatnich lat:

 • 28 European Congress on Operational Research -  EURO 28
  Rok: 2016
  Liczba uczestników: 2 000
 • 24 Światowy Kongres Nauk Politycznych IPSA
  Rok: 2016
  Liczba uczestników: 3 000
 • The 104 FDI Annual World Dental Congress
  Rok: 2016
  Liczba uczestników: 16 000
 • 26 Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych CEDE i 1 Kongres Unii Stomatologii Polskiej
  Rok: 2017
  Liczba uczestników: 11 000
 • XVIII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego
  Rok: 2017
  Liczba uczestników: 2 000
 • XXX Kongres Ultrasonograficzny EUROSON EFSUMB i XIV Naukowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego
  Rok: 2018
  Liczba uczestników: 1 400
 • NATO Tiger Meet (Prezentacja Samolotów Wojskowych Wojsk NATO)
  Rok: 2018
  Liczba uczestników: 2 000
 • Polski Kongres Logistyczny
  Rok: 2018
  Liczba uczestników: 730
 • Światowy Kongres Informatyczny, 24th IFIP World Computer Congress
  Rok: 2018
  Liczba uczestników: 600
 • The 9th Conference of the Association of Business Service Leaders (ABSL)
  Rok: 2018
  Liczba uczestników: 1 200
 • 44 Annual Conference of the European International Business Academy - EIBA (European International Business Academy)
  Rok: 2018
  Liczba uczestników: 450
 • Szczyt Bałkanów Zachodnich Poznań 2019
  Rok: 2019
  Liczba uczestników: 1 000
 • Interkongres Międzynarodowej Unii Nauk Etnologicznych i Antropologicznych IUAES
  Rok: 2019
  Liczba uczestników: 750

Ostatnio zdobyte, powyższe wydarzenia potwierdzają coraz silniejszą pozycję miasta na europejskim rynku turystyki biznesowej.

Nie bez znaczenia jest oferta przestrzeni konferencyjnych Poznania, zaczynając od największego POZNAŃ CONGRESS CENTER, poprzez hotele konferencyjne, takie jak IBB Andersia czy Novotel Poznań Centrum, a kończąc na obiektach historycznych i kulturalnych.


Incentive

Sport i atrakcje stały się na przestrzeni ostatnich lat nieodzowną częścią turystyki biznesowej. Na terenie powiatu poznańskiego można znaleźć wiele możliwości aktywnego wypoczynku poczynając od tenisa, squasha i wspinania na ściance wspinaczkowej, poprzez paintball, symulator lotów lub park linowy a kończąc na bardzo nietypowych atrakcjach takich jak strzał z trebusza, przejażdżka koleją drezynową lub skok ze spadochronem. Pytania?

Poznań Convention Bureau zaprasza do kontaktu we wszystkich sprawach związanych z organizacją konferencji i spotkań. Pomożemy w planowaniu, organizacji i sprawnej realizacji Państwa przedsięwzięcia. Działamy w strukturach Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.


Ostatnia aktualizacja: 2024-02-01